Recenze - Nástroje smrti: Město ztracených duší

21. července 2014 v 22:00 | Miti |  Knížky
Tak, konečně tu máme pátý díl - Nástroje smrti: Město ztracených duší (The mortal instruments: City of lost souls).

Anotace (databazeknih.cz):
Jace zmizel. Spolek si dělá starosti kvůli Sebastiánovi: jak se stalo, že se vrátil do života, kam se ztratil a co se chystá podniknout dál. Všichni se snaží na někoho svalit vinu a také zjistit, jak můžou nejlépe ochránit Lovce stínů i zbytek světa před hrozícím nebezpečím. Clary však záleží jen na jediném - Jace zmizel. To, o co tenkrát požádala anděla Raziela, umožnilo Lilith, aby Jace ovládla, takže Clary ho teď musí najít a znovu ho zachránit. A když se Jace nečekaně objeví v Lukeově domě i se Sebastiánem, Clary zbývá jediná možnost - jít s ním. Jace a Sebastián jsou nerozlučně spjatí, a když zemře jeden, zahyne i ten druhý. A tak se Clary rozhodně předstírat, že se přidává k jejich temným plánům, zatímco její přátelé zoufale hledají způsob, jak přetnout pouto mezi oběma mladíky. A zatímco se Clary snaží zjistit, co mají ti dva za lubem, musí si neustále připomínat, že ten Jace, kterého vidí teď, není chlapec, do kterého se zamilovala. A než tenhle boj skončí, skoro každého - Clary, Simona, Aleka - čeká těžká zkouška lásky a důvěry.

Moje recenze (může obsahovt spoilery):
Tohle je moje asi druhá nejoblíbenější knížka z celé série. Když ke Clyry přišel Jace se Sebastiánem (Johnnathanem Christophrem Morgensternem) řvala jsem na knihu:,,Clary, opovaž se jít s nimi! Co...to...děláš?!", ale po chvíly jsem ale pochopila, že Clary není blbá a má to vymyšlené. Moc se mi líbilo, jak Cassandra Clare dala do knihy i moje oblíbená místa: Benátky v Itálii,, Paříž ve Francii a ....Prahu!!! Možná jsem zvláštní, ale vždy, když zjistím, že nějaký Američan ví, že nějaká Praha a Česká Republika existuje, tak jen vyvalím oči.S vyplazeným jazykemMoc mně teda nebavila ta část, když jsou u Lilith, ale bylo to důležité, a CELKEM zajímavé.
Už se moc těším na poslední díl série - Nástroje smrti: Město nebezkého ohně (The mortal instruments: City of heavently fire). Zatím vyšel v Americe a do ČR má přijít nějak na podzim, tak až ho budou mít v knihovně nebo v pdf, tak napíšu recenzi.Mrkající

Celkově: dávám 10/10 bodů


Město ztracených duší
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sima Sima | E-mail | Web | 22. srpna 2014 v 20:27 | Reagovat

Mne bohužial Clary veľmi vadila ale kniha bola užasna :)

2 Miti Miti | E-mail | Web | 22. srpna 2014 v 20:34 | Reagovat

[1]: to nejsi sama, kniha jako celkově je bezva, ale románek mezi Clary a Jacem už přestává být zajímavý ve čtvrtém díle :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama