4. kapitola - Kouzelná země

29. srpna 2014 v 14:13 | Miti |  Kouzelná země
Ahojky, tak tu pro vás mám další kapitolu, kterou jsem právě dopsala, doufám, že se vám bude líbit :) v téhle a v té další, bych chtěla vysvětlit, okolo čeho se vlastně celá povídka točí, takže příjemné čtení :)


Celý den probíhal normálně, takže nic extra vzrušujícího. Po vyučování, jsem se rozloučila s kamarádkami a vydala se do parku za Andrewem, aby mi konečně vysvětlil, co se to tu děje. O přestávce jsem málem zabila svého spolužáka - teda ne, že by někomu chyběl, ale i tak - a to opravdu není normální a Andy mi slíbil, že mi vysvětlí, proč se to děje.
Když jsem přišla do parku, Andrew už seděl na lavičce pod velikým dubem. Když mně spatřil, tak se mi zahleděl do očí. Člověk by nevěřil, jak moc dokáží zářit oči. Andyho jantarové oči se díky slunci úplně rozzářili a vypadali, jako dva malé reflektory. Já vím, zní to děsivě, ale na jednu stranu to bylo i pěkné. Už nejspíš začínám blouznit.
"Ahoj," pozdravila jsem ho a sedla si vedle něj. "takže,…" začala jsem. Chci vědět, co se to tu děje a Andy to moc dobře ví.
"Ahoj. Fajn, řeknu ti to, ale slib mi, že nebudeš hysterčit." řekl klidně, jakoby chtěl uchlácholit nervózního koně.
"Pokud k tomu budu mít důvod, tak hysterčit budu."
"Okay." řekl rezignovaně. "Řekni mi, co divného - kromě Billa - se ti v poslední době stalo."
"Asi jenom ten sen." nevím proč, ale neměla jsem důvod mu lhát, pokud chci znát pravdu, musím mu to hezky všechno vyklopit.
"Jaký sen?" nabádal mně.
"O takovém zvláštním ostrově, byly tam čtyři města. Bylo to tam fakt hezký. Pak jsem slezla z nejvyšší hory a potkala kocoura, Lorence."
"Počkat. Myslíš tohohle Lorence?" zeptal se mě a na klín mu vyskočil hnědý, do červena zbarvený kocour se světlým žíháním a jantarovýma očima. Ten, kterého jsem viděla ve svém snu.
"To - to je on." vykoktala jsem a podrbala kocoura pod bradou.
"A dál?" zeptal se mně trochu netrpělivě Andrew.
"A pak ses tam objevil, ty, vzal jsi Lorence do ruky a běželi jste lesem. Já se pak rozeběhla za tebou. Mimochodem, nebylo od tebe hezké, mně nechat uprostřed lesa." střelila jsem po něm pohledem, ale hned se vrátila k vyprávění. "No a pak jsme se objevili v jednom z těch měst, kde byl ten obrovský zámek. Pak jsem se probudila, i když jsem ještě před tím uviděla takovou děsivou ženskou." když jsem skončila, podívala jsem se na Andyho, který mírně zbledl. "Co je?"
"Dobře, tak já se ti to pokusím nějak vysvětlit." začal a podíval se na mně s tázavým pohledem.
"Ne, nebudu hysterčit." ujistila jsem ho, ale hluboko uvnitř jsem si tím tak jistá nebyla.
"Fajn. Existuje šest kontinentů." sice jsem ho už od začátku nechápala, ale vyčkávala jsem, až k závěru a nechala ho mluvit. "Těch pět co znáš - Afrika, Amerika, Asie Evropa a Austrálie, ale pak existuje ještě jeden. Smrtelníci o něm nevědí. Jmenuje se Kouzelná země. Je to ten ostrov, který jsi viděla ve snu. Ten ostrov je kontinent, ze kterého pocházím a ze kterého pocházíš ty."
Teď už jsem to opravdu nevydržela a začala se smát, až mi docházel kyslík. Nemohla jsem to zastavit. Andrew mi dal ruku na rameno.
"Lindsay." začal, ale já dostala další výbuch smíchu. "Dýchej."
Zhluboka jsem se nadechla a nasála do plic snad všechen kyslík, který máme v atmosféře. Když jsem konečně začala plynule dýchat, promluvila jsem.
"Smrtelníci? To jako ještě existují nějaké pohádkové bytosti? A co jsi ty? Čaroděj? Nebo snad upír? Ale no ták. Neplácej blbosti."
"Nevěříš mi, já to říkal." vstal a dal se k odchodu, to mně probudilo.
"Ne, počkej!" chytila jsem ho za ruku a opět jsme si sedli na lavičku. "Vysvětli mi to."
"Po pravdě, nejsem ani čaroděj, ani upír, ale ano existují tam bájné, nadpřirozené bytosti."
"A ty jsi co?" zajímalo mně.
"Já jsem vlkodlak." řekl stroze.
"Počkat. Říkal jsi, že odtamtud pocházím i já, ale to je blbost. Já jsem člověk." stále jsem mu nevěřila, ale něco hluboko uvnitř mě mi říkalo, že to co říká, je pravda. Ale jak by tohle mohla být pravda?
"Taky, že jsi. Jsi čarodějka." dívala jsem se do země a už jsem chtěla něco namítnout ve smyslu, že já a čarodějka? Ale on mně chytil pod bradou, abych se mu dívala do očí a nemohla ucouvnout. "Hele, já vím, že mi nevěříš, ale je to pravda. Už jsem mimo Kouzelnou zemi opravdu dlouho a konečně jsem tě našel. Nezkaž mi to, prosím, tím, že mi nebudeš věřit." řekl a u toho se mi díval zpříma do očí.
"Hledal jsi, mně?" nechápala jsem.
"Ano, ale tím moje putování neskončilo. Lin, dneska toho na tebe bylo moc. Musíš to vstřebat a -."
"Jak, neskončilo? Co ještě musíš udělat?" skočila jsem mu do řeči.
Povzdechl si. "Neskončilo, protože nemám za úkol najít jenom tebe."
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Chceš nový díl Kouzelné země?

To je jasné! 90% (27)
Je mi to jedno 3.3% (1)
Je to blbost! 6.7% (2)

Komentáře

1 Free Free | E-mail | Web | 29. srpna 2014 v 14:29 | Reagovat

Ajaj tak čarodějnice. :D A já myslel, že ten Andrew je taky čaroděj, ale on je vlkodlak. :D Tak taky to je něco kouzelného. Ale co by ještě hledal. Našel hlavní hrdinku to stačí ne :D :-D . No každopádně se těším na další kapitolu :-)

2 Miti Miti | E-mail | Web | 29. srpna 2014 v 14:32 | Reagovat

[1]: Tak nějak mi tam vlkodlak seděl lépe :D A jo bude hledat, ale ne něco, ale někoho :D ale víc ti už neprozradím :-x :D Děkujů moc :)

3 Slečna Postradatelná Slečna Postradatelná | E-mail | Web | 14. září 2014 v 20:51 | Reagovat

Vždycky jev tom někdo/něco nadpřirozeného, ale rozhodně jsem si nemyslela, že on je vlkodlak o.O Kohopak asi hledají dál :3 pokračovat budu asi zítra, nebo v následujících dnech, jelikož teď je čas na Dům u vycházejícího Slunce :) :D

4 C.V.O.K. C.V.O.K. | E-mail | Web | 19. října 2014 v 0:26 | Reagovat

Vlkodlak? Mám slabosť pre chlpáčikov! A aký je milý! no úúúúúplne na zožratie! :3 Krcifix. asi mám ďalšiu platonickú lásku na zoznam :3
inak ďalšia vydarená kapitola. dovolím si vyzdvihnúť tvoj krásny a čistý štýl písania. Originalitu deja.  A fakt, že vždy držíš čitateľa v napätí! Koho ešte náš kanec hľadá? A Čo bude následovať potom? Mám v hlave toľko otázok že aj keď je pol jednej v noci, jednoducho musím čítať ďalej...
ps. ona bude dcéra tej ženskej čo vidí v sne na konci že? že že že? :)))

5 Miti Miti | E-mail | Web | 19. října 2014 v 0:40 | Reagovat

[4]: no jo, chlupáčci jsou roztomilí :3 jo až takhle tě zaujal? Tak to jsem ráda :D
Opět děkuju, že se ti to tak líbí a za pochvaly :) a k těm otázkám...nechci říkat spoilery :D tak to máš dobré, já mám na hodinkách půl jedný, takže jsi na tom dobře :D
A na tuhle otázku...ne, stejně ti to nepovím :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama