8. kapitola - Kouzelná země

25. září 2014 v 13:46 | Miti |  Kouzelná země
Ahojky, tak jsem dnes pro vás napsala další kapitolku Kouzelné země. Konečně se mi povedlo napsat tu kapitolu opravdu dlouhou a já osobně jsem na ní celkem hrdá...já vím, smrdí to tu sebechválou :D No, prostě doufám, že se vám bude tahle kapča líbit, protože jsem si na dala vážně záležet :D Jen k tomu chci říct, neděste se, je tam hodně jmen, já vím, ale postupně budou podrobněji popsaná, takže zatím zase tak důležitá nejsou ;)


Otevřela jsem knihu na první stránce. Byl tam obrázek. Obrázek ostrova, který jsem znala, byl to ten ostrov, o kterém se mi zdálo. Byl to kulatý ostrov se čtyřmi částmi - jedna v pastelových barvách, druhá ponurá, převážně černá, třetí s nádherně výraznými barvami a poslední, celá smaragdově zelená. Uprostřed celého ostrova byla obrovská hora. Hora, na které jsem ve snu stála.
Otočila jsem na další stranu. Byl tam veliký zlatý nápis - dějiny. Zaujal mně hned první odstavec:
'Kouzelná země je šestý kontinent. Kontinent, na kterém nežijí lidé, nýbrž nadpřirozené bytosti - víly, upíři, čarodějové a vlkodlaci. Vládne nám královna, která sídlí v zámku na nejjižnější - vílí části ostrova.'
To dává smysl, Andrew přeci říkal, že on je vlkodlak a já čarodějka, ale tohle je divné, nikdy jsem o ničem takovém neslyšela, to musí být nějaký vtip. Určitě mi to sem Andrew podstrčil. Při představě, že byl ten divný kluk u mě v pokoji a já o tom nevěděla mě zamrazilo.
Na další straně knihy byl podnadpis - královna.
'Královna má spojení s naší |Bohyní Hekaté. První královna, jež nám vládla byla Dileandra. Dileandra byla zvolena naší Bohyní, ale poté byla každá nástupkyně volena královnou. Dileandra měla kmotru, nejmocnější čarodějnici, která se kdy narodila. Tu stvořila Hekaté přímo pro Dileandru. Čarodějnice se jmenovala Larissa. Bylo to nejsilnější a nejmocnější období Kouzelné země, dokud se nevyplní proroctví, které vzniklo s narozením princezny od královny Mirassele neboli královny Mír, jak je uvedeno v proroctví. Až nám bude vládnout její dcera, princezna Beatris-Graciela LaFonte, bude to mocnější období, než za vlády Dileandry.'
Jména se mi v té době opravdu pletla. No uznejte Dileandra, Mirassele, Larissa, Beatris-Graciela. Prostě jsem v tom měla zmatek, takže jsem jim ani nepřikládala žádnou vyšší hodnotu. To jsem však ještě nevěděla, že jednou budou pro mě tato jména znamenat otázku života a smrti.
Už jsem chtěla otočit na další stranu, když v tom někdo vrazil do pokoje. Byla to žena. Ne moje máma, tu bych poznala, i když tahle žena mi připadala povědomá. No jistě, to byla ta žena, jejíž tvář jsem viděla ve snu. Tvář s pohledem, který by vyděsil snad každého.
"Kdo - kdo jsi?" koktala jsem a měla jsem právo, z té ženy šel opravdu strach. Měla na sobě dlouhý černý kabát, rovné černé vlasy jí splývaly podél těla až pod pás. Na nohou měla vysoké kozačky na podpatku tak velikém, že jsem se divila, že žena ještě nespadla. A ty oči, černé oči kontrastovaly s mrtvolně bílou pletí.
Vtom se pokojem rozlehl hlas, který mi zježil chloupky na zátylku. "Ty se ptáš, kdo jsem? Máš v ruce nejmocnější knihu všech dob a nenašla jsi tam mé jméno?"
"Asi nejste tak důležitá, jak si myslíte." řekla jsem sarkasticky a trochu se usmála. To jsem dělat neměla. Ženě se zúžili zorničky, vypadala, jako kočka, která se chystá na lov. Rychle mi vytrhla knihu z rukou a začala v ní listovat.
"Tady to je!" vykřikla a já mírně nadskočila. Podala mi knihu, nalistovanou na seznamu královen. "Ukaž!" poručila mi, já jí podala knihu. Nechápala jsem, proč si pořád tu knihu podáváme, ale raději jsem nic neříkala a dělala, co chtěla. Žena nalistovala na stránku, která byla nadepsaná - královna Neel. "Čti!"
Tak jsem začala chraplavým, vyděšeným hlasem pomalu číst, co bylo napsáno pod zlatým nadpisem - královna Neel.
"'Královna Neel byla již původem víla. Byla velice obětavá a přívětivá ke všemu lidu.' Ty jsi královna Neel?" už když jsem tu otázku pokládala, byla mi odpověď jasná, ale bála jsem se.
"Ne, tohle přeskoč." řekla znuděně. "Přečti tu část, kde jsou její dcery."
Tak jsem si vyhledala malý nápis - potomci a začala jsem číst: "Královna Neel měla dvě dcery a jednoho syna. Syn, princ Kristian, byl velice dobrý v boji, bohužel, byl lepší, než jeho sestry. Jedna z jeho sester, princezna Esmeralda ho zavraždila ve spánku. Proto neměla Esmeralda nárok na trůn, který následně dostala její sestra - Mirassele.' Počkat. Královna Neel, Mirassele. To všechno mi něco říká." vzhlédla jsem od knihy a zadívala se ženě do jejích chladných černých očí.
"Až teď? A to máš být tak mocná?" rozesmála se, ale její obličej během vteřiny zase ztvrdl. "Jistě, že ta jména znáš. Jsou v proroctví. Královna Neel měla dvě dcery, ta jedna - Esmeralda měla dostat trůn! Ale nakonec ho dali Mirassele!" to jméno vyplivla, jako jed.
"Ty jsi Esmeralda!" teď už mi to celé dávalo smysl. "Já a Beatris tě máme porazit? To nechápu. Vždyť jsi tady. Nijak mi neubližuješ, mohla bys mně zabít, netrvalo by ti to dlouho."
"To je pravda. Mohla bych tě zabít, ale tím bych si proti sobě poslala už takhle dost rozhněvané obyvatele Kouzelné země."
"Tak mně chceš zajmout?"
"Taky možnost, ale ne, za to by byl potrestán ten vlkodlak a nijak by mi to nepomohlo."
"Tak co tedy chceš?"
"Chci trůn. Řekněme, co by dělali, kdyby se následnice trůnu jen tak ztratila?"
"Bylo by to stejné, jako bys zabila mně. Nepomohlo by ti to." řekla jsem věcně.
"Máš pravdu. Pak mi zbývá ta nejlepší možnost." ještě to sice neřekla, ale bylo mi jasné, že tahle možnost se mi nebude líbit. "Budeš kopat za můj tým. Je mi jasné, že tebe a tu princezničku vezme ten vlkodlačí kluk co nejdříve do Kouzelné země a ta má hodně silné bariery, věděla jsi to? Postavili je kvůli mně, ale to je vedlejší. Dám ti takový prášek. Zničíš bariéry a tím se tam já a moje armáda dostaneme. Zabiju svoji sestru, stejně, jako Kristiana. Co ty na to?" v jejích očích byla jasně vidět chtíč. Chtíč po moci.
"A co když řeknu ne?"
"Nebudu říkat, že zabiju celou tvojí rodinu, ta pro tebe bude stejně mrtvá, jakmile překročíš hranici Kouzelné země. Nebude pro tebe možné se vrátit zpět. Ale mám něco jiného."
"Co? " zeptala jsem se podezřívavě.
"Přiznej si to, Lindsay. Už od začátku nesnášíš představu, že by měla být tou hlavní Beatris, dívka, kterou z celého srdce nenávidíš. Vždycky jsi chtěla být tou nejdůležitější, tou, kterou všichni obdivují. Teď má dostat toto místo Beatris. Můžu z tebe udělat princeznu a následně královnu. Pokud budeš na straně mé sestry, bude královnou Beatris a ty? Ty budeš zase ta, kterou všichni přehlížejí, stejně, jako když jste byly s Beatris ještě nejlepší kamarádky." zadívala se na mně a moc dobře věděla, že udeřila do černého. Měla pravdu, vždycky jsem si přála, aby mně všichni obdivovali, být středem zájmu. Když jsem kamarádila s Bea, tak to byla ona, koho všichni nakonec milovali. Ale tohle nemůžu dopustit. Nemůžu se vzepřít proroctví a dát se stranu zla.
"Musím si to nechat projít hlavou." řekla jsem nakonec.
V jejích očích se zableskl hněv, ale hned měla zase klidný výraz. "Dobře, máš čtyřiadvacet hodin, pak si přijdu pro odpověď." otočila se a zmizela tak rychle, jako se objevila.
Sedla jsem si na postel, knihu položila vedle sebe, složila hlavu do dlaní a začala plakat.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Chceš nový díl Kouzelné země?

To je jasné! 90% (27)
Je mi to jedno 3.3% (1)
Je to blbost! 6.7% (2)

Komentáře

1 Tina Tina | Web | 25. září 2014 v 20:52 | Reagovat

Díky za pokračování :D
Pěkný svižný děj - těším se na pokračování. Jen do toho :)

2 Miti Miti | 25. září 2014 v 22:10 | Reagovat

[1]:jéj, děkuju, jsem ráda, že se ti to líbí :D

3 Slečna Postradatelná Slečna Postradatelná | E-mail | Web | 30. září 2014 v 19:40 | Reagovat

Jéje to jsou mi ale těžká rozhodnutí, jak si ale vybrat? Líbí se mi takové tajemné kreatury jako Neel. Vždycky si vybavím tu ženskou z Adamsovic rodiny :D Těším se na další kapču :3 Snad se Lin rozhodne správně :))

4 Miti Miti | E-mail | Web | 1. října 2014 v 20:11 | Reagovat

[3]: no jo, těžká rozhodnutí, ale jak se rozhodnout? Hmmm...počkej si :D No jo Neel je fajné :D z Adamsovic rodiny? Promiň, ale neznám :( jéj, děkuju :)

5 Nats Nats | E-mail | Web | 2. října 2014 v 19:53 | Reagovat

Promiň ale zatím jsem se nedostala k tomu abych četla tuhle povídku :) Ale určitě je skvělá protože Undead je luxusní :) Takže se k ní pokusím co nejdřív dostat :) A hodně se těším na Nemrtvou :) Jinak sérii Škola noci taky čtu :D Teď budu číst 11 díl a zatím mě to baví :)

6 Miti Miti | E-mail | Web | 2. října 2014 v 22:56 | Reagovat

[5]: jèj, to nevadí :) ale jsem moc ráda, že se ti Undead líbí :) nejspíš tu oboje bude o výkendu, protože do mně kámoš pořád hustí, kdy už bude další kapitola :D mně se ta Škola noci taky líbí, ale nėjak jí neztíhám číst :/ :)

7 C.V.O.K. C.V.O.K. | E-mail | Web | 19. října 2014 v 0:39 | Reagovat

:OOOOOOOO robíš si prdel konzerva! tak teda toto je úúúúplá pecka! nikdy... nikdy vživote ma niečo také nenapadlo! kde si na ten nápad prišla? nedáš mi trošku z tvojej fantázie?
hlavná hrdinka nebude tá super, dokonalá, milá, obetavá, skromná a sladká... jeeee! tak ale teraz smrteľne vážne - túto poviedku žeriem!!!! totálne!

8 Miti Miti | E-mail | Web | 19. října 2014 v 0:48 | Reagovat

[7]: nedělám si prdel :D a konzerva, to jako vážně? :D jéj, já z těch pochval snad budu brečet, vážně ti strašně děkuju :) jak jsem na to přišla? No celé to začalo díky tématu týdne, ale jinak to prostě rozvíjim, ani nevim, jak mně ti napadá :D a ne, nedám, sám mám málo :D
No jo, nemůžou být všechny hrdinky úžasné, dokonalé a nejlepší, ne? :) ...vážně? :)

9 C.V.O.K. C.V.O.K. | E-mail | Web | 19. října 2014 v 13:08 | Reagovat

[8]: za pravdu sa neďakuje ;) téma týždňa? wow. nie na darmo sa asi hovorí, že inšprirácia je všade len si ju treba všimnúť... (a ja som slepá ako patrón v tom prípade) každopádne to naozaj myslím vážne - teším sa na pokračovanie. a ešte raz pripájam hlboký obdiv ;)

10 Miti Miti | E-mail | Web | 19. října 2014 v 14:37 | Reagovat

[9]: i tak děkovat musím :) to já jsem v tomhle taky slepá, ale jak říkáš, inspirace je všude :) no snad se pokračování dočkáš co nejdříve, ale teď bych se měla učit :DD

11 Free Free | E-mail | Web | 8. listopadu 2014 v 18:48 | Reagovat

Fakt super kapitola a taky fakt dlouhá kapitola. Ale je to zapeklité. Už teď ji přišla velmi lákavá nabídka, ale doufám, že se rozhodne dobře :-)  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama