13. kapitola - Kouzelná země

3. prosince 2014 v 17:59 | Miti |  Kouzelná země
Ahój, tak jsem konečně dopsala další kapitolu Kouzelné země, ve které pro vaše osobní zmatení přibyli další tři jména. Omlouvám se :D
Každopádně, Tino, vím, že to vypadá, jako bych to malinko okopčila, ale fakt to tak není ten nápad mám z hlavy a částečně z filmu :3
No, snad se vám to bude líbit :)


Oslavy na mojí a Beatrisinu počest trvaly dva dny. Třetího dne ráno za námi přišly opět dívky z pokojové služby. Už hodinu před jejich příchodem jsem byla vzhůru, dívala se z okna a přemýšlela jsem. Vzpomínají na mě rodiče doma, v Americe? Nebo si nepamatují, že mají dvě dcery? Jaké budu mít schopnosti? Půjde mi vůbec čarování? Nikdy jsem to nezkoušela. Když jsem najednou uslyšela známý hlas, ze kterého mě zamrazilo.
"Neboj se Lindsay. Pokud se přidáš na mojí stranu a uděláš pro mě, co chci, budeš tou nejlepší čarodějkou, jakou moje sestra před svojí smrtí pozná." Pomalu jsem se otočila za hlasem. Ihned jsem věděla, koho uvidím, nechtěla jsem tomu uvěřit, ale měla jsem pravdu.
"Esmeraldo," vydechla jsem, "já myslela, že sem nesmíš." To už jsem skoro křičela vyděšením, ale v tom jsem se podívala na Shannon - Beatrisinu kočku, která naštěstí svou paničku nechala poklidně spát v tmavé mahagonové posteli s nebesy.
"Nesmím, teď tady ve skutečnosti nejsem. Samotný můj duch sem však na krátkou dobu smí." Vysvětlila. "ale to neřešme." Máchla nad tím rukou, bylo na ní vidět, že nemůže plýtvat časem. "Jak ses tedy rozhodla? Budeš na mé straně, když víš, že z tebe mohu udělat nástupkyni trůnu, kterému budu, prozatím, velet já, anebo zůstaneš na straně mé sestry? Mirassele z tebe neudělá nic. Budeš její poskok!" Ukázala svým štíhlým prstem na Beatris. "Sama víš, že princezna bude Beatris-Graciela LaFonte, tak proč se ke mně nepřidáš?" Dívala jsem se jí do tmavých očí a rozhodovala se, co odpovím.
"Já...Ehm" nebyla jsem si jistá. Štvalo mě, že tou nejlepší bude vždy Bea, chtěla jsem to změnit, ale na druhou stranu jsem moc dobře věděla, že tohle nejde. Přeci nepodvedu Mirassele a nezahubím Kouzelnou zemi.
"No?" Naléhala Esmeralda. Držela si sice dokonalý klid, ale viděla jsem, jak poklepávala nohou, nesmí tu být dlouho.
"Ne." Podívala jsem se za hlasem. Jistě, byla to Beatris, která už vstala z postele a nyní zírala na Esmeraldu s rukama v bok. "Hele, nevím, co jsi za ženskou, ale vím tři věci. Zaprvé: jsi až přehnaně podobná Mirassele," přimhouřla oči s dlouhými řasami, jakoby tím Esmeralda mohla přestat vypadat, jako její sestra. "Zadruhé: měla bych ti probrat šatník. Přemýšlelas někdy nad kombinací černé s nějakou jinou barvou? V tomhle oblečení vypadáš, jako posel smrti." Beatris si odfrkla. Esmeralda chtěla něco říct, když se Beatris opět ujmula slova. "No a zatřetí. Nevím, odkud se znáte a co plánujete, ale jestli je to proti Mirassele, tak to Lindsay nedělej. Lin, nebudu říkat, ať to neděláš kvůli mně - to fakt ne a pro odpuštění se tu plazit nebudu - ale kvůli Andymu a Mirassele, těm to udělat nemůžeš." Nikdy bych nevěřila, že Beatris řekne něco takového, ale stalo se. Podívala jsem se jí do očí a uviděla jsem...ano, opravdu tam bylo pochopení. Co se to, k sakru, s Bea děje?
"Beatris-Graciela LaFonte, princezna Kouzelné země." Podivila se Esmeralda. "Jmenuji se Esmeralda. Jsem sestra Mirassele." Ladně pokývla hlavou na znamení úcty, ale Bea se netvářila, že by jí uvěřila. Stále stála s rukama složenýma na hrudi a s povrchním výrazem v tváři.
"Ano, jmenuji se Beatris, ale nemysli si, že ti uvěřím." Bea pozdvihla jedno své dokonale vytrhané obočí a dívala se na Esmeraldu, která se ke mně otočila s jasnou otázkou vepsanou v tváři.
"Beatris má pravdu, nemůžu to udělat." Slyšela jsem se, ale jakoby z dálky. Jakoby ta slova říkal někdo jiný a ne já. Stále jsem si nebyla svou odpovědí jistá.
Esmeralda se již nadechovala, když se chodbou za dveřmi rozlehl hlas její sestry. "Lindsay? Beatris? Dívky, pojďte do sálu!" Všechny jsme se otočily za hlasem, ale když jsem se chtěla opět podívat na Esmeraldu, už tam nebyla.
V tom do pokoje vešla Mirassele. "Ahoj," pozdravila nás a pohladila u toho Nelly a Shannon, které k ní přiběhly. "Musím s vámi projednat něco důležitého. Můžeme si o tom promluvit zde, ale raději bych šla do sálu."
"Dobře." Souhlasily jsme. Já i Bea jsme se ještě otočily k místu, kde před chvílí stál Esmeraldin duch. Podívala jsem se Bea do očí a ta jemně zavrtěla hlavou.
"Tak tedy pojďme." Mirassele se otočila, všechny jsme ji následovaly.
Když jsme přišly do sálu, čekal tam už Andy a na stráži byli opět strážní ve světle žluté zbroji. "Nuže," královna se postavila před svůj trůn a ve zdravícím gestu pozvedla ruce, "včera ještě trvaly oslavy, tudíž," zvýšila hlas, takže každý v sále - i když jich nebylo mnoho - zvědavě napínal uši, aby slyšel jejích dalších slov, "tudíž musíme dnes vyřešit učení dívek."
"Jaké učení? Já doufala, že když jsem odjela z Ameriky, tak už se nebudu muset učit." Ozvala se Beatris poníženým hlasem. Opět už tu byla zpět naše známá, povrchní Beatris.
"Některé předměty ti zůstanou, ale ne všechny. Obě nastoupíte do školy v Kouzelné zemi. Budete pokračovat ve stejné třídě. Lindsay, tebe Adrew odvede do kraje čarodějů. Budeš mít speciální učení u nejlepšího čaroděje, kterého tu máme. U Dicea Cubea. Je velice schopný a bude to tvůj učitel, avšak to bude pro tebe pouze doplňující učivo, protože školu budeš též navštěvovat, ale zde společně s Beatris, jako tomu bylo doposud. A Beatris, tebe bude učit Larra Fryová." Vysvětlila Mirassele. Ze stínů jednoho z rohů vyšla dívka se střapatými, hnědými vlasy. Byla to dívka z pokojové služby. "Larro," oslovila Mirassele dívku, "odveď Lindsay a Andrewa do stájí, aby je mohla Siena odvézt."
"Siena? Kdo je Siena?" Zeptala jsem se.
"Siena je Lařin patron." Odpověděla mi Mirassele.
"Patron? A to je zas co?" Znovu jsem se ozvala.
"Ach, já zapomněla, že to nevíte. Patron je část bytosti, ale je v podobě zvířete, jakéhokoli zvířete. Andrewův patron je kocour Lorenc, to jistě víš. Beatrisin patron je její kočka Shannon a tvůj patron je tvoje fenečka Nelly. Patroni jsou propojeni s tvojí duší, takže bolest cítíte současně. Má to své výhody i nevýhody."
"A co když člověk nebo patron zemře?" Zajímala se Beatris.
"Zaprvé: ty nejsi člověk Beatris, na to nezapomíej. A zadruhé: ten druhý to cítí. Ztratí polovinu své duše a to ho zasáhne. Většinou to končí smrtí obou." Vysvětlila královna a já zahlédla, jak Beatris zbledla. "No, ale už by měla Lindsay s Andrewem vyrazit. Až se Larra vrátí ze stájí, provede tě zde, Beatris."
"Tak tedy, pojďte za mnou." Vyzvala nás Larra.
S Andym jsme Larru následovali. Šli jsme stále po schodech níže, až jsem se bála, že dojdeme do sklepení, to však nikoli. Vstoupili jsme těžkými dřevěnými dveřmi do obrovské stáje. Larra nás odvedla k bílému jednorožci se světle žlutou hřívou, "tohle je Siena, můj patron"
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Chceš nový díl Kouzelné země?

To je jasné! 90% (27)
Je mi to jedno 3.3% (1)
Je to blbost! 6.7% (2)

Komentáře

1 Tina Tina | Web | 3. prosince 2014 v 18:30 | Reagovat

Buď v klidu Miti....nemyslím si, žes to okopčila :D Kapitola se mi líbila a jasně, že chci pokračování. Na jednu stranu jsem ráda, že jsi do toho zapojila Duše....ty na to koukáš, taky z trošku jiného pohledu :D Už jsem zvědavá na pokračování :D
PS: Jak jsi chtěla, tak jsem ti dala u mě na webu tu písničku, jak jsem zmínila :)

2 Slečna Postradatelná Slečna Postradatelná | E-mail | Web | 4. prosince 2014 v 15:33 | Reagovat

Bea má asi trochu schízu nebo fakt nevím :D měla by si spojit tu svou chladnou část a usvědčující do jedné. Někdy taková, jindy maková. Bože, to je starý. SP styď se za ten sentiment. Každopádně konec jako vystřižený ze Zlatého kompasu či jak se to jmenuje :D ale tak co :D povídky smějí porušovat copyright :D

3 Miti Miti | E-mail | Web | 5. prosince 2014 v 16:07 | Reagovat

[1]: To jsem ráda, protože to nebylo tak myšlené, prostě se mi ten nápad líbí a tak nějak se mi tam hodil :D Jinak, jsem moc ráda, že se ti to líbí. Už mám napsanou asi čtvrtinu (ano, u mě je to pokrok) další kapitoly! :D
Jéj, děkuju, mrknu na ní a na další kapitolky Jiné DNA :3 Promiň, že píšu až teď :(

[2]: Jo, je to fakt, dost kopčím. Ale když si to tak člověk vezme, je možné napsat něco, co není vůbec společného s jakýmkoli příběhem, který už je napsaný? :D Snažím se na to nahlížet ze svého pohledu, ale já prostě nevím...no, snad se polepším :)

4 -Greeny -Greeny | E-mail | Web | 5. prosince 2014 v 22:42 | Reagovat

pááááni supeeer :O

5 Free Free | E-mail | Web | 13. ledna 2015 v 19:15 | Reagovat

Aha takže je čarodějka :D Já to věděl. No to chci vidět toho učitele :D , ale jinak jsem celkem i rád, že jsi ještě nevybrala. Na jakou stranu se dá, protože to je sporné. Ona je obře ani nezná a prostě je takové. Nevím v tom bude háček :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama