Mölkky

14. srpna 2016 v 0:54 | Miti |  My diary
Víte co to je Mölkky? Nemá to nic společného s Milkou, nemyslete furt na tu čokoládu…i když, dala bych si :D Ne, Mölkky je finská hra, kterou jsem dnes hrála s rodiči a jejich kamarády. Myslím si, že bych se o to s vámi měla podělit, protože jsme u toho zažili spoustu zábavy.Nejdřív naskládáte tyto kuželko-kolíky do nějakého patvaru, má to nějaký hlubší smysl, kde jaké číslo má být, ale zase tak dobře tomu nerozumím. Každopádně, snažíte se strefit co nejvíce kolíků najednou, ale když se trefíte jen do jednoho, počítá se číslo, které je na něm napsané, jinak jen počet schozených kolíků. Musíte se dostat do čísla 50, ale jakmile se dostanete k číslu 51, automaticky máte skóre 25 a můžete se snažit znovu dosáhnout 50. Je to poměrně těžké, strefit se do čísla, jaké chcete. Mně se povedlo, že jsem chtěla hodit 9, byla osamocená (protože jakmile při hodu kolík odletí, postavíte ho tam, kam dopadl) a já se jí dotkla kolíkem, kterým jsem házela, ona se zahýbala a zpátky postavila…rlly? -.-

Každopádně, byla to docela sranda, jelikož nám to moc nešlo. Nikdo z nás není extra talentovaný na házení, takže bylo vtipné sledovat, jak nám všem skáčou jen nuly. 12 nám odlétla někam do křoví, takže jsme jí museli posunout, abychom alespoň věděli kde je.

Takhle vypadaly kuželky před začátkem hry.

A takhle tpo vypadá v průběhu hry :)

Wikuška hrála taky :D


Takže pokud budete mít někdy možnost si tuto hru zahrát, tak to zkuste. Je to něco mezi kuželkama a...nevím, prostě je to podobné bowlingu :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 16. srpna 2016 v 7:31 | Reagovat

Ta hra vypadá zajímavě, a máš moc hezkého pejska :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama