Ve jménu Sněmu nepřirozených

6. září 2016 v 20:03 | Miti |  My diary
Ahoj, abych vysvětlila svoji nepřítomnost na tomto blogu, měla bych vám představit Samanthu Shannon. Je to dokonalá spisovatelka, která píše ještě dokonalejší knihy. Přesněji The bone season neboji Kostičas. Ano, přesně takto vypadá posledních pár dní mého života. Nemyslím posledních, jako že bych umírala, ale myslím posledních pět dnů, tedy....však víte ;)


Kostičas jsem četla už před rokem. Tehdy jsem se do té knihy zamilovala a po nekolika měsících si koupila i druhý díl. Vidořád. Bohužel jsem si řekla, že si přečtu obě knihy až najednou, hned po sobě a protože obě mají více než 400 stránek (Vidořád dokonce i přes 500), tak jsem si obě knihy nechala na prázdniny. Letní, opět. Takhle jsem to udělala s více knížkami, až jsem si na chalupu na záčátku července přivezla asi 13 knih, z toho 5 knih mělo přes 400 stránek. (Tou nejobsáhlejší byla edice, ve které jsou všechny tři díly Hunger games v jednom.) Zkrátka, knih jsem si vybrala hromadu a stranšě jsem se těšila, jak si o prázdninách lehnu na zahradu a budu si jen nerušeně číst...no, tak přesně to se nestalo. Vzhledem k tomu, že jsem se stále musela starat o neteř, pomáhat rodičům nebo bý v hospodě (na brigádě, samozřejmě), na knihy nezbyl čas, ani nálada. Byla jsem ráda, když jsem si lehla po půlnoci do postele a pustila si do sluchátek film na notebooku. Tak moc mě mrzel pohled na ty vyrovnané knihy, které na mě volaly, ať si je přečtu a nic...

Naštěstí jsem si však minulé úterý vzala do ruky Kostičas. Bylo to večer a já věděla, že druhý den je DNK2016 = Den nepřečtených knih. Tudíž jsem se chtěla pustit právě do Vidořídu, ale přece bych nenechala ladem první díl. To ani náhodou! Na dnk jsem to bohužel nestihla, avšak i tak jsem přečetla obě knihy. Vidořád jsem dočetla před hodinou, takže jsem ještě stále plná dojmů.


UPOZORNĚNÍ!!!
Pokud jste si tyto knihy ještě nepřečetli...nebo...nato nechci ani pomyslet, že byste je vůbec neznali!...Musíte, opakuji MUSÍTE si je přečíst!
Ne, vážně. Jsou to moje oblíbené knihy...ano, oblíbených knih mám spoustu. No, to je jedno, jsou prostě skvělé a měl by je podle mě znát každý a proto i vy! ;)

Jakmile jsem dnes dočetla poslední slovo, přes celé město (věřím, že jste to slyšeli i vy, i kdybyste bydleli na druhé straně republiky, světa, to je jedno) jsem řvala, že nutně potřebuju další díl. Dost trefně to dnes popsal můj spolužák, se kterým jsem se o knihách bavila. Taky je zbožňuje, jako já :3 Řekl, že to je jako droga, že jakmile knihu dočetl, cítil se jak starý herák, který si nutně potřebuje píchnout další dávku. Ano, přesně tak jsem se cítila i já. Ihned jsem doběhla k počítači a dala do vyhledávání další díl. K mému štěstí, ale i smůle zároveň. Další díl vyjde 7.3.2017 (tedy, měl by vyjít). Bohužel to bude v angličtině, ale to je jedno. I need The Song Rising!!


A co vy? Četli jste už jednu z knih? Znáte je alespoň?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama