Komentáře

1 LenaJs LenaJs | 15. října 2016 v 16:56 | Reagovat

Pěkné zážitky máš :-) Ber to tak, že tanec je pohybová aktivita, celkem náročná a odehrává se celý na nohou. Kdyby tě po první lekci nebolely, bylo by to naopak divné ;)

Záleží hodně na botech, v minulém příspěvku jsi psala, že speciální taneční boty nechceš, ovšem ony jsou speciální i proto, že v nich bolí nohy o 90% méně. Mají měkkou koženou podrážku a hlavně jsou ohebné. Na rozdíl od normálních tvrdých lodiček, ve kterých většina slečen chodí tančit a ničí si nohy. Nemluvě o pokusech jit tancovat třeba v balerínách, kdy pak musíš stát celou dobu na špičkách bez opory.

Jako každý pohyb, i tanec se dá naučit jedině opakováním a opakováním... proto tam určitě dokola děláte pořád ty samé figury, aby si je tělo zapamatovalo a dělala jsi je pak už automaticky. Jakmile přestaneš myslet na pořadí kroků, začneš vnímat hudbu a necháš se jí (a partnerem) unášet, začneš opravdu tančit a bude to jednak příjemné a i navenek ke koukání :)

Časem přijdeš i na to, že základních figur je pár a opakují se ve všech tancích jen s malými obměnami, nebo se různě kombinují.

Ať se ti tam líbí ;)

2 Wek Wek | Web | 31. října 2016 v 22:29 | Reagovat

Já jsem minulý týden měla půlkolonu neboli prodlouženou, všude se tomu říká jinak :D Musím říct, že i mě bolely nohy a to hodně! :D
Máš jediné štěstí, že jsi tam někoho znala, já tam byla se spolužáky, ale to už všichni měli dvojici, naneštěstí jednomu z pěkných kluků odpadla holka ( haha xD) a tak šel ke mně...
Tanečních jsem se hrozně bála, ale teď mi příjde, že jsou všechny ty tance na jedno brdo :D Pořád nějaké kroky a stálé zrychlování, nedej bože na otočky a různé blbosti xD Už jak jsem slyšela, co všechno se musíme do Závěrečné naučit, moje nohy hlásily pohotovost xD No co, držím palečky, ať si ty taneční užiješ stejně dobře :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.